EUFORION w Jeleniej Górze i okolicach – krótka relacja z wyjazdu

W piątek 16.11.2018 z samego rana wyruszyliśmy pociągiem, wraz z naszymi ogromnymi rekwizytami – głowami ze spektaklu „Wariat i zakonnica” oraz walizkami, do Jeleniej Góry. Tam zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Po posileniu się gorącymi napojami i pysznymi słodkościami, pani reżyser – psycholog kliniczny z wieloletnim doświadczeniem – Anna Jędryczka – Hamera opowiedziała o działalności Dolnośląskiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji „ART” (z Wrocławia) oraz specyfice pracy Teatru Integracyjnego EUFORION.

Następnie muzykoterapeutka Beata Radzik poprowadziła warsztaty podczas których na początku rozgrzaliśmy i zrytmizowaliśmy całe ciało, następnie tańczyliśmy w kręgu, potem uruchamialiśmy głos i ćwiczyliśmy jego emisję. Warsztaty zakończyliśmy na krótkich scenkach improwizowanych, inspirowanych „szeleszczącymi wierszykami”.

Po krótkiej przerwie Sylwia Olesińska (nasza stażystka – młoda adeptka psychologii oraz animator ze specjalizacją filmową) zaprezentowała autorski film dokumentujący wyjazd Teatru EUFORION do Lwowa.

Po filmie zaprezentowaliśmy nasz najnowszy spektakl „Wariat i zakonnica” wg Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Anny Jędryczki – Hamery. Spektakl spotkał się z żywą reakcją publiczności, po jego prezentacji odbyła się również ciekawa dyskusja dotycząca tematyki spektaklu.

Na zakończenie naszej wizyty  grupa uczestników z jeleniogórskiego ŚDS-u (rozpoczynających swoją przygodę z teatrem)  zaprezentowała nam fantastyczne efekty tygodniowych warsztatów ze światłem i cieniem oraz różnorodnym wykorzystaniem figurek z papieru, czyli krótki spektakl na podstawie opowieści Umberto Eco „Trzej kosmonauci”.

Po tak owocnym poranku nasze spotkanie zakończyło się wspólnym, przebiegającym w sympatycznej atmosferze obiadem. Po chwili odpoczynku EUFORION odwiedził jeszcze Park Zdrojowy w Cieplicach oraz Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie. Spacerując, delektując się kulturą, sztuką i pięknymi krajobrazami spędziliśmy bardzo aktywnie czas!

Nasz wyjazd oraz warsztaty i prezentacja spektaklu były możliwe dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „Rehabilitacja społeczna poprzez „leczenie światem” – zajęcia dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej” – serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia – już wkrótce!

Skip to content