Zaproszenie do występu na festiwalu w Lublinie!

Zespół Q dobremu został zaproszony przez Fundację Nieprzetartego Szlaku z Lublina do udziału w Spotkaniach z Piosenką 2018!

i…

udało się!

Ośmioosobowa reprezentacja Q dobremu 29. 11. 2018 (w czwartek) wyruszyła w tę długą podróż.

Nasza eskapada rozpoczęła się ok. godz. 10:00. Oprócz własnych toreb/plecaków, mieliśmy również trochę sprzętu muzycznego rozlokowanego w kilku walizkach. Jechaliśmy we wspólnym przedziale, umilając sobie podróż rozmowami i śpiewaniem. Zaliczyliśmy również krótką przesiadkę na autobus (w Radomiu), żeby ok. 18:30 „wylądować” w Lublinie. Ale to nie był koniec podróży – dzięki uprzejmości organizatorów festiwalu mieszkaliśmy w pięknym ośrodku w Skrzynicach pod Lublinem, więc po wyjściu z autobusu, przesiadaliśmy się jeszcze na chwilę do busa.

A na miejscu – w Skrzynicach – małe co nieco, rozlokowanie w pokojach i … krótka „próba przedfestiwalowa” na DOBRANOC.

30.11.2018 (w piątek) – Międzynarodowy Festiwal „Spotkanie z Piosenką 2018” o tematyce: „Baśnie i legendy” rozpoczął się fantastycznymi warsztatami. Były to warsztaty muzyczne, dramowe i rytmiczne. Mieliśmy okazję grać na potężnych afrykańskich djembe’ach, na bum bum rurkach, marakasach i wielu, wielu innych instrumentach. Cały dzień był intensywny ponieważ w wolnej chwili „ekipa Q dobremu” wybrała się jeszcze na zwiedzanie Muzeum na Zamku, gdzie mogliśmy podziwiać przepiękne obrazy.

W tym samym dniu udało nam się również zrobić próbę z innymi niż znane nam – bębnami.

01.12.2018 (sobota) – Drugi dzień Festiwalu obfitował we wspaniałe występy solistów, grup i zespołów. Jako goście „z dalekiego Wrocławia” 😉 otwieraliśmy naszym występem pokaz festiwalowy. Mieliśmy okazję zaprezentować fragment naszej autorskiej  piosenki „Bogactwo wrocławskich legend”, z tekstem napisanym przez Katarzynę Golanowską na podstawie książki „Mostek czarownic” (Mariusza Urbanka) oraz muzyką napisaną przez Beatę Radzik i Karola Striżyka. Następnie sięgnęliśmy po motyw z filmu „Zwierzogród” i Ania Tywonek w piosence „Nie bój się chcieć” wyśpiewała, że ważne w życiu jest dążenie do spełnienia marzeń. W trzecim utworze z animacji „Mulan”, Kasia Golanowska pobudziła wszystkich uczestników festiwalu, śpiewając – „Brać się do roboty!” (czyli wykorzystując początkowe słowa z piosenki „Zrobię mężczyzn z Was”).

Program występów był bardzo bogaty, zróżnicowany i ciekawy – mogliśmy słuchając i oglądając innych artystów, wiele się nauczyć. Dodatkowym atutem była bardzo dobra animacja publiczności (pomiędzy poszczególnymi występami), nawiązująca do przewodniego tematu festiwalu „Baśnie i legendy”.

Po całym festiwalu – sprawnie wyruszyliśmy na Dworzec PKP w Lublinie, aby pociągiem (z przesiadką w Warszawie), wrócić w niedzielny poranek do Wrocławia.

Serdecznie dziękujemy organizatorom „Spotkań z Piosenką 2018” za możliwość wystąpienia naszego zespołu na tym Międzynarodowym Przeglądzie, szczególnie dziękujemy ŚDS „Akademia Artystyczna”, Anecie i Michałowi Stanowskim oraz Karolinie Czajkowskiej – mamy nadzieję – do zobaczenia w przyszłym roku 🙂

Serdecznie dziękujemy również Eli Kobyłce – NASZEJ wolontariuszce, która w pocie czoła biegała po całym Lublinie, aby znaleźć dla nas kilka ważnych, przed występem, rzeczy 🙂

p.s. Z Lublina wracaliśmy w „poszerzonym składzie” – dziękujemy za wspaniałą nagrodę:):

 

Skip to content