Q dobremu na 22. Międzynarodowych Spotkaniach z Piosenką 2019 w Lublinie

I już po występach!

Ponownie w tym roku udało nam się wziąć udział w Spotkaniach z Piosenką pod hasłem „Przemiany” – tym razem pojechaliśmy w 15 osobowym składzie 🙂

Nasza podróż rozpoczęła się wczesnym rankiem w czwartek 28.11.2019. W tym roku jechaliśmy pociągami z krótkim przystankiem w Warszawie Wschodniej. Zespół raźno przebył całą trasę, wspierając się  nawzajem i pomagając sobie z bagażami.

Tym razem mieszkaliśmy w centrum Lublina – w sąsiedztwie Bramy Krakowskiej, czyli całe 3 min spaceru z naszego hostelu i już mogliśmy przejść się uliczkami wokół lubelskiej starówki. Korzystaliśmy z tego szczególnie wieczorami, kiedy wracaliśmy po bogatych w różnorodne wrażenia festiwalowych dniach.

W piątek rozpoczęliśmy naszą przygodę od warsztatów muzyczno – taneczno – teatralnych, a następne zwiedziliśmy okolice zamkowej baszty. Wieczorem nasza solistka Ewa przypomniała nam klimat świętojańskich czerwcowych nocy śpiewając piosenkę „Noc czerwcowa” z tekstem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, tuż po rozpoczęciu koncertu festiwalowego przez naszych lubelskich przyjaciół. Na zakończenie tego koncertu cały nasz zespół Q dobremu zagrał afrykańską piosenkę „Shosholoza” i swoim energetycznym występem zachęcił do udziału w kolejnym festiwalowym dniu – w Radio Lublin.

Sobotni koncert rozpoczęliśmy z przytupem w rytmie naszej ulubionej piosenki The Beatles „All you need is love”. Następnie mieliśmy okazję słuchać wielu fantastycznych wykonawców z całej Polski oraz z Ukrainy i Białorusi. Nasz solista Paweł również  wspaniale wystąpił z piosenką Leszka Długosza „Dzień w kolorze śliwkowym”.

Zadowoleni z występów i pełni wrażeń – do Wrocławia wracaliśmy w niedzielę 1.12.2019, z krótkim przystankiem w Warszawie Centralnej, byliśmy w naszej dolnośląskiej stolicy przed 20:00.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i nominowanie Q dobremu do występu na festiwalu. Jak zwykle była to dla nas fantastyczna przygoda!

 

A tutaj możecie nas zobaczyć w Panoramie Lublin 🙂

https://lublin.tvp.pl/45574785/miedzynarodowe-spotkania-artystow-nieprzetartego-   szlaku?fbclid=IwAR0HdmLrYAVlMi9oxPHAVMYLIBpQ_BejBfQ4bXh6o4H8wbJiF9gO1gq-n3o

 

Skip to content