Protokół z posiedzenia Rady Konsultantów – Wrocławskie Szalone Kreacje 2019
Protokół
posiedzenia Rady Konsultantów Przeglądu Twórczości dla Osób
z Niepełnosprawnościami „Wrocławskie Szalone Kreacje 2019”
Rada Konsultantów, w skład której wchodzą: Małgorzata Król, Maria Rewers, Sylwester Różycki, Alina Stachurska-Biały, Alexandre Marquezy i Anna Jędryczka-Hamera, wspólnie postanowiła przyznać dyplomy następującym wykonawcom:
Dla Zespołu Q dobremu w utworach „In the Jungle”, „Shosholoza”, „Ole le makasi” za wielki talent łączenia afrykańskiej czułości serca z jesienną szarugą codzienności.
Dla Pawła Banaszczyka w utworze „Dzień w kolorze śliwkowym” za spontaniczność kontaktu z publicznością i niezwykłą siłę ekspresji.
Dla Ewy Masny i przyjaciół w utworze „Noc czerwcowa” za oryginalną interpretację o szerokiej amplitudzie emocji oraz za poszukiwanie bogactwa ekspresji.
Dla Marii Ruczkin i Ryszarda Polaka w utworach „Taksówka numer 5”, „Shadow of the moon”, „Darkness” za wrażliwość kreacji w dialogu.
Dla Katarzyny Golanowskiej w utworze „Ten taniec” za prawdę, odwagę, sensualność
i kreację aktorską.
Dla Eryka Żyburtowicza w utworze „Inny nie będę” za estradową lekkość oraz szczerość interpretacji.
Dla Zespołu Teatralnego ze ŚDS „W naszym domu” w spektaklu „Opowieść wigilijna” za teatralną dyscyplinę i precyzyjne budowanie postaci.
Dla Szalonego Tria w utworze „Tolerancja” za nawiązanie kontaktu z publicznością i za współpracę w tworzeniu artystycznego przekazu ważnych treści.
Dla Grupy Szalonych Dżentelmenów w utworze „Ta dziewczyna” za artystyczne wykorzystanie szaleństwa w nawiązaniu kontaktu z publicznością.
Dla Sylwii Olesińskiej w utworze „Moje serce, to jest muzyk” za młodzieńczą spontaniczność i gotowość do podejmowania ryzyka scenicznego.
Dla Grupy LBW za drogę w przekraczaniu granic szaleństwa i uruchamianie spontanicznych reakcji.
Dla Anny Tywonek w utworze „Złoty pierścionek” za odpowiedzialną kreację sceniczną i szczerość interpretacji.
Dla Teatru Integracyjnego EUFORION w spektaklu „Opowieść o życiu” za udaną zbiorową kreację wkraczającą w przestrzeń teatru animacji oraz oryginalne wykorzystanie formy.
Jurorzy ponadto przyznali indywidualne wyróżnienia dla artystów:
Od Małgorzaty Król dla Beaty Lech-Kubańskiej za powołanie do życia postaci scenicznych w obrazach nieoczywistych o wysokiej estetyce sztuki teatru.
Od Marii Rewers dla Pawła Banaszczyka za emocjonalne, energetyczne, wzruszające i prawdziwe wykonanie piosenki „Dzień w kolorze śliwkowym”.
Od Aliny Stachurskiej-Biały dla Marii Ruczkin i Ryszarda Polaka za ciepłą i wzruszającą interpretację piosenki „Darkness”.
Od Alexandre Marquezy’ego dla Grupy Szalonych Dżentelmenów za najbardziej szaloną i odważną prezentację oraz radosną zabawę z widownią.
Od Sylwestra Różyckiego dla Eryka Żyburtowicza za wytrwałe odkrywanie własnych talentów: wokalnego i aktorskiego.
Od Anny Jędryczki-Hamery dla Szalonego Tria za spontaniczny wdzięk oraz umiejętne połączenie artystycznej ekspresji i ważnego przekazu.
Wszystkim występującym gratulujemy!