Protokół z posiedzenia Rady Konsultantów – Wrocławskie Szalone Kreacje 2019

Protokół

posiedzenia Rady Konsultantów Przeglądu Twórczości dla Osób

z Niepełnosprawnościami „Wrocławskie Szalone Kreacje 2019”

 

Rada Konsultantów, w skład której wchodzą:  Małgorzata  Król, Maria Rewers, Sylwester Różycki, Alina Stachurska-Biały, Alexandre Marquezy i Anna  Jędryczka-Hamera, wspólnie postanowiła przyznać dyplomy następującym wykonawcom:

 

Dla Zespołu Q dobremu w utworach „In the Jungle”, „Shosholoza”, „Ole le makasi” za wielki talent łączenia afrykańskiej czułości serca z jesienną szarugą codzienności.

 

Dla Pawła Banaszczyka w utworze „Dzień w kolorze śliwkowym” za spontaniczność kontaktu z publicznością i niezwykłą siłę ekspresji.

 

Dla Ewy Masny i przyjaciół w utworze „Noc czerwcowa” za oryginalną interpretację o szerokiej amplitudzie emocji oraz za poszukiwanie bogactwa ekspresji.

 

Dla Marii Ruczkin i Ryszarda Polaka w utworach „Taksówka numer 5”, „Shadow of the moon”, „Darkness” za wrażliwość kreacji w dialogu.

 

Dla Katarzyny Golanowskiej w utworze „Ten taniec” za prawdę, odwagę, sensualność

i kreację aktorską.

 

Dla Eryka Żyburtowicza w utworze „Inny nie będę” za estradową lekkość oraz szczerość interpretacji.

 

Dla Zespołu Teatralnego ze ŚDS „W naszym domu” w spektaklu „Opowieść wigilijna” za teatralną dyscyplinę i precyzyjne budowanie postaci.

 

Dla Szalonego Tria w utworze „Tolerancja” za nawiązanie kontaktu z publicznością i za współpracę w tworzeniu artystycznego przekazu ważnych treści.

 

Dla Grupy Szalonych Dżentelmenów w utworze „Ta dziewczyna” za artystyczne wykorzystanie szaleństwa w nawiązaniu kontaktu z publicznością.

 

Dla Sylwii Olesińskiej w utworze „Moje serce, to jest muzyk” za młodzieńczą spontaniczność i gotowość do podejmowania ryzyka scenicznego.

 

Dla Grupy LBW za drogę w przekraczaniu granic szaleństwa i uruchamianie spontanicznych reakcji.

 

Dla Anny Tywonek w utworze „Złoty pierścionek” za odpowiedzialną kreację sceniczną i szczerość interpretacji.

 

Dla Teatru Integracyjnego EUFORION w spektaklu „Opowieść o życiu” za udaną zbiorową kreację wkraczającą w przestrzeń teatru animacji oraz oryginalne wykorzystanie formy.

 

Jurorzy ponadto przyznali indywidualne wyróżnienia dla artystów:

 

Od Małgorzaty Król dla Beaty Lech-Kubańskiej za powołanie do życia postaci scenicznych w obrazach nieoczywistych o wysokiej estetyce sztuki teatru.

 

Od Marii Rewers dla Pawła Banaszczyka za emocjonalne, energetyczne, wzruszające i prawdziwe wykonanie piosenki „Dzień w kolorze śliwkowym”.

 

Od Aliny Stachurskiej-Biały dla Marii Ruczkin i Ryszarda Polaka za ciepłą i wzruszającą interpretację piosenki „Darkness”.

 

Od Alexandre Marquezy’ego dla Grupy Szalonych Dżentelmenów za najbardziej szaloną i odważną prezentację oraz radosną zabawę z widownią.

 

Od Sylwestra Różyckiego dla Eryka Żyburtowicza za wytrwałe odkrywanie własnych talentów: wokalnego i aktorskiego.

 

Od Anny Jędryczki-Hamery dla Szalonego Tria za spontaniczny wdzięk oraz umiejętne połączenie artystycznej ekspresji i ważnego przekazu.

 

Wszystkim występującym gratulujemy!

 

Skip to content